Mykonos / YUNANİSTAN

Mykonos / YUNANİSTAN

Mykonos / YUNANİSTAN

Mykonos / YUNANİSTAN

Yunan Adaları içerisinde ismini en sık duyduğumuz adalardan biri olan Mykonos(Mikonos), zaman zaman Mikanos olarak yanlış telaffuz edilebiliyor. Dünya jet sosyetesinin tatil seçenekleri arasında bulunan ada, çılgın gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar süren plaj partileri, pelikanların dolaştığı taş sokakları, beyaz badanalı evleri, şık kafe, restoran ve barları ile tanınıyor.

Mikonos Kiklad Adalar grubuna bağlı bir adadır. Nüfusu yaklaşık 10.000’dir.Dünyanın önde gelen gezi dergilerinden “Conde Nast Traveler” tarafından dünyanın en güzel adası seçilmiştir.

Bu küçük şirin ada kumsalları,aktif gece hayatı ve parlayan güneşiyle tüm adaların içinde en meşhur olanıdır.Korsan baskınından ve rüzgardan korunmak için labirente benzeyen dar sokaklarla inşaa edilmiştir.

Tanıtıcı Video :

Mikonos, sabahın ilk ışıklarına kadar süren renkli gece hayatı,daracık sokakları,bembeyaz balkonlarından sarkan rengarenk begonviller ve sardunyalarla süslü evleri ve rıhtımında yan yana sıralanmış yel değirmenleriyle ,Yunan Adaları’nın en gözde yeridir.

 

Cenk TAŞKOYAN
www.gezginoloji.com
instagram:gezginoloji

No comments.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir